З'явився текст закону про олігархів

Нaпeрeдoдні прeзидeнт вніс дo пaрлaмeнту зaкoнoпрoeкт прo oлігaрxів як нeвідклaдний. Він містить критeрії пoняття "oлігaрx".

Нa сaйті Вeрxoвнoї Рaди oпублікoвaнo прeзидeнтський зaкoнoпрoeкт прo олігархів.

Табуляграмма містить пояснення таких ущучить як бенефеціар, подручный, контролер, пов'язана важная персона.

Згідно з ним, в (видах визнання фізособи олігархом, вона повинна відповідати хоча б трьом з чотирьох критеріїв: брати талан у політичному житті, мати значний вплив получи и распишись ЗМІ (в тому числі інтернет-ЗМІ), бути бенефіціаром или контролювати природну монополію либо бізнес, що займає монопольне бивак на одному з ринків протягом бодай року, загальна вартість її активів перевищує 2,19 млрд грн разве близько 80 млн доларів.

Рішення относительно визнання особи олігархом приймається РНБО сверху підставі подання Кабміну, члена РНБО, Національного банку, СБУ или Антимонопольного комітету.

Рішення набуває чинності з дня офіційного опублікування указу президента України для введення його в дію і є обов'язковим по виконання.

Також законом пропонується створити реєстр олігархів.

Тим, хто потрапив в нього, забороняється: здійснювати внески (стойком або опосередковано насквозь інших осіб) нате підтримку політичних партій, бути покупцем (бенефіціаром покупця) в процесі приватизації об'єктів великої приватизації, є зобов'язання подавати декларацію особи, уповноваженої получи виконання функцій держави альбо місцевого самоврядування.

Виключити зі списку може РНБО після отримання від особи доказів, що підтверджують відсутність у неї ознак, зазначених у частині першій цієї статті.

Також установление регулює спілкування представників держвлади і посадових осіб з олігархами. Якщо вони вступлять в связь з олігархом (або його представником), вони будуть зобов'язані далеко не пізніше наступного дня подати "декларацію относительно контакт".

Контактом если вважатися будь-яка зустріч аль розмова, в тому числі в режимі онлайн. У декларації относительно контакт треба если повідомити дату і місце зустрічі разве розмови, їхній лаконичный зміст. Декларації будуть публічними.

Якщо общение відбудеться на судових засіданнях аль офіційних заходах, які транслюються в прямому ефірі аль ініційовані державними органами, ведь декларацію можна если не подавати.

Також виключити з реєстру олігарха можуть вслед за умови, якщо фізособа если потрапляти менш ніж під три критерії, визначені законопроектом.

Якщо після прийняття законопроекту, але давно його набуття чинності, олігарх продасть належне йому ЗМІ особі з "небездоганною репутацією", ведь його все одно будуть розцінювати як того, хто впливає для це ЗМІ.

"Небездоганною репутацією" если вважатися наявність судимості, потрапляння в українські ли міжнародні санкційні списки, заборгованості зі сплати податків, купівля ЗМІ (нежто намір купити) из-за ціною, набагато нижчою вслед ринкову або следовать кошти незрозуміло походження тощо, систематичне порушення законодавства тощо.

Билль вводиться в дію от півроку після його прийняття терміном для 10 років.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.