Зеленський підписав закон про колекторів

Зaкoн пoкликaний зaxистити бoржників від нeдoбрoсoвісниx кoлeктoрів, які пoрушують зaкoнoдaвствo, щoб змусити бoржників пoвeрнути бoрг.

Руководитель Володимир Зеленський підписав положение про захист споживачів під время врегулювання простроченої заборгованості. Относительно це повідомляє прес-пост Офісу президента в понеділок, 12 квітня.

Начало покликаний захистити боржників від дій недобросовісних колекторів.

"Сьогодні в Україні налічується понад 200 таково званих колекторських компаній, после послуг яких звертаються фінансові установи у випадках наявності простроченої заборгованості у своїх клієнтів. Однак ця диапазон в Україні залишається плево врегульованою на законодавчому рівні, тому колектори нерідко діють з порушеннями законодавства в целях спонукання боржників повернути борг", — пояснили в ОП.

Новий положение вводить чіткі устав поведінки як пользу кого кредиторів, так і интересах колекторів при врегулюванні проблемної заборгованості. Зокрема, протокол встановлює вимоги по кредитодавця і колекторських компаній, зокрема: дотримуватися етичної поведінки з боржником; інформувати його в разі залучення колекторської компанії или поступки права витребування новому кредитору; укладати договори тільки з компаніями, включеними вплоть до реєстру колекторських компаній НБУ; контролювати дії залучених колекторських компаній. После недотримання цих вимог передбачено штрафи.

"Відповідно давно закону, перед укладенням договору ради споживчий кредит заимодавец повинен проінформувати споживача насчет можливість залучення колекторської компанії в разі непогашення заборгованості в термін. У договорі оборона споживчий кредит має бути відображено законодательство споживача звертатися перед Національного банку України в разі порушення законодавства у сфері споживчого кредитування", — сказано в повідомленні.

Норма також встановлює вимоги поперед взаємодії зі споживачем (альбо його представником) присутствие врегулюванні простроченої заборгованості. Зокрема, під часик першого спілкування заимодавец або колекторська компанія повинні повідомити своє найменування, ім'я та прізвище представника, правову підставу для того звернення і розмір простроченої заборгованості, а получи вимогу споживача — також надати відповідні документи протягом семи робочих днів.

У свою чергу, Нацбанк отримує повноваження контролювати дотримання банками, іншими фінансовими установами та колекторськими компаніями законодавства относительно захист прав споживачів фінансових послуг.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.