В Україні затверджено нові стандарти культурних послуг

В Укрaїні з'являться "цeнтри культурниx пoслуг", які зaмінять зaстaрілі пaлaци культури і стaнуть осередками культурного життя громад.

Влада має намір стимулювати культурний розвиток регіонів, а заходи культурного значення зробити доступнішими ради всіх українців. Ради це йдеться в законі "Насчет внесення змін раньше Закону України "Насчет культуру" щодо загальних засад надання населенню культурних послуг" № 1432-IX, який рейхстаг прийняв 29 квітня 2021 і який підписав председатель Володимир Зеленський. Ради це в п'ятницю, 28 травня, пише Інтерфакс — Україна.

"Положение уточнює основні принципи і пріоритети державної культурної політики з метою спрощення доступу населення задолго. Ant. с культурних послуг розкриття економічного потенціалу креативних індустрій. Органи влади та місцевого самоврядування повинні враховувати ці принципи в своїй діяльності", — йдеться в повідомленні.

Мандат передбачає гарантії від необґрунтованого закриття закладів культури в умовах адміністративно-територіальної реформи.

"Зокрема, базова вентерь закладів культури доповнена навчальними закладами сфери культури: художніми школами, ліцеями, коледжами, вишами художньої освіти", — пише агентство.

Зазначається, що законоположение також впроваджує поняття "суть культурних послуг". Вони, як стверджується в документі, покликані замінити застарілі палаци культури і стати осередками культурного життя громад.

Крім того, визначаються мінімальні стандарти забезпечення населення культурними послугами, зокрема базовим набором культурних послуг. Також вводяться методики визначення собівартості такого набору, щоб в майбутньому стати основою с целью впровадження в законодавстві культурної субвенції.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.