Разбор | Паспорт вакцинации от COVID: что это такое и когда появится. Чего ждать украинцам?

b0b077ae1dc5067da03df6d978ea056d

Oдрaзу кількa крaїн oгoлoсили прo нaмір впускaти дo сeбe вaкцинoвaниx інoзeмців бeз дoдaткoвиx oбмeжeнь. Вoднoчaс у Єврoпeйськoму Сoюзі пoки тривaють дискусії, чи вaртo зaпрoвaджувaти «пaспoрти вaкцинaції».  

Чи дoпoмoжуть ці нoвoввeдeння знoву відкрити кoрдoни тa кoли нa зaкoрдoнні пoдoрoжі змoжуть рoзрaxoвувaти укрaїнці?  

Світ пoступoвo відкривaється?  

Стaнoм нa 14 січня на укрaїнців відкриті 83 крaїни, свідчaть дaні МЗС. Щe нa кінeць грудня тaкиx булo близькo 60-ти. A нeзaбaрoм стaнe щe більшe.

Тaк з   1 бeрeзня відкрити   кoрдoн, зoкрeмa в (видах грoмaдян Укрaїни,   oбіцяє Кіпр. Дoстaтньo если зробити два тести – ради 72 години поперед вильоту і після прильоту. Нещодавно про туристів відкрилась Шрі-Ланка, Йорданія.

Також з 1 лютого знову відновити   авіасполучення розраховує Грузія.  

А 26 січня грузинська влада пояснила вимоги для того прильоту в країну – окрім вже звичного в умовах пандемії ПЛР-тесту, зробленого после останні 72 години, додалась ще одна можливість: жодних обмежень неважный (=маловажный) буде для повністю вакцинованих (у пара етапи) подорожувальників.

Чи відновиться поход?

Здається, що запровадження стандартизованих документів насчет вакцинацію – шанс получи повернення до відкритого світу, яким він був вплоть до COVID-19, та відновлення подорожей. Тим больше, що з\’являється безвыездно більше новин ради їх створення.  

Наприклад, поперед березня спеціальну картку Travel Pass, яка включатиме либо дані про вакцинацію, аль негативний тест бери коронавірус в авіапасажирів,   має намір   запровадити Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA). Першими її   тестуватимуть в своїх рейсах авіакомпанії Emirates та Etihad вже в першій половині 2021 року. Картка покликана спростити реєстрацію сверху рейс – інформація насчет пасажира «підтягуватиметься» в мобільний застосунок.  

Також створити універсальний   цифровий вид вакцинації від коронавірусу, копію якого зможуть зберігати користувачі у всьому світі   у цифрових гаманцях для кшталт Google Pay чи Apple Wallet, взялися техгіганти   Microsoft, Oracle і Salesforce – у січні вони   об\’єдналися в коаліцію   Vaccination Credential Initiative.

Мол вже є паспорти вакцинації?

Частина країн обіцяють видавати   своїм громадянам довідки для вакцинацію від COVID-19, деякі —   навіть почали це робити.

Наприклад,   для такий намір   заявляла   Польща, вакцинація стартувала вслед за этим наприкінці грудня. Також для це повідомляли уряди Греції та Данії.  

З 17 січня «зелені паспорти» після вакцинації   видає   громадянам Ізраїль. Спеціальні QR-коди получи и распишись мобільному   вже тестує   Угорщина, а РФ видає їх після щеплення своєю непідтвердженою вакциною ще від початку січня.

Видавати спеціальні COVID-паспорти українцям минулого тижня   пообіцяли   й в українському МОЗі, хоча офіційний процес вакцинації у нас досі маловыгодный розпочався – старт запланований для початок лютого.  

Чи стане довідка оборона щеплення від COVID-19 обов\’язковою?

У запровадженні сертифікатів ради вакцинацію Україна має намір орієнтуватися возьми країни ЄС, являться) признаком міністр охорони здравствуй’я Максим Степанов.  

«Полно, що ви говорите для паспорти, про всі інші документи, які будуть отримувати громадяни Європейського Союзу, (до само отримуватимуть й громадяни України», –   зазначив   Степанов минулого тижня.

У самому ЄС щодо цього наразі тривають дискусії. Запровадити єдиний трюизм сертифікату про щеплення та дозволити людям зі щепленням вільно подорожувати ЄС закликають Греція, Кіпр, Італія, Мальта, Іспанія, Португалія.  

«Хоча ми мало-: неграмотный робитимемо вакцинацію ні обов\’язковою, ні умовою пользу кого поїздок, люди, яких сделано прищепили, повинні мати можливість мандрувати безо обмежень», –   написав   прем\’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс у листі накануне президентки Єврокомісії 12 січня.   

Франція, Німеччина, Румунія та ще низка країн блоку висловились проти ідеї Міцотакіса, пояснюючи, що рішення для вакцинацію від COVID-19 є добровільним, а така вимога порушує максима рівноправ\’я для тих, хто має щеплення, та тих, хто з різних причин – ні.  

У ВООЗ   застерігають   від впровадження COVID-паспортів для того туристів. Основні аргументи: поки немає певності, що щеплені человек не здатні переносити вірус, прежде того ж доступність вакцин наразі занадто обмежена.  

19 січня Єврокомісія повідомила насчет початок роботи надо сертифікатом вакцинації. Домовитися ради спільний підхід лідери країн ЄС розраховували під пора саміту 21 січня. Але поки – ні.

Президентка Єврокомісії   Урсула цвет дер Ляєн на пороге форумом   зазначала, що впровадження таких сертифікатів потрібне к медичних цілей.  

«Нате подальших етапах ми подивимося, чи можна ці сертифікати використовувати (с целью інших цілей.   – Ред.), і якщо таково, то за яких обставин», – зазначив бери пресконференції після саміту   коновод Європейської Ради Шарль Мішель, передає   DW.

Як у такому разі подорожувати давно ЄС?  

З березня 2020 року в\’їзд до самого ЄС залишається закритим во (избежание більшості українців – в\’їхати можуть лише окремі категорії громадян. Що може змінитися, якщо ЄС санкционировать перетинати кордони з   довідкою относительно щеплення? Безвіз з країнами ЄС не всерьез запрацює, однак щоб туди потрапити, найімовірніше, може знадобитися такий сертифікат.  

«Я малограмотный виключаю, що саме це й если одним з головних елементів в (видах того, щоб представники та громадяни третіх країн перебували в території Європейського Союзу», –   повідомив   посланный України при ЄС Микола Точицький 22 січня.

Чи отримуватимуть українці в такой степени званий   COVID-документ вже з лютого?

Згідно з даними порталу Our World in Data, вакцинацію розпочали вже близько 60 країн світу.   В Україні почати щеплювати населення уряд обіцяє з 1 лютого.

У МОЗ для запит пояснили, що рішення щодо сертифікатів насчет вакцинацію головно залежать від ВООЗ – чи потрапить вакцинація від COVID-19 накануне переліку необхідних щеплень.

«Це свідоцтво, яке є нормою згідно з Міжнародними медико-санітарними правилами ВООЗ   (IHR). Наприклад, його потрібно мати пользу кого підтвердження щеплення від жовтої лихоманки присутствие в’їзді до ендемічних країн (-де можна нею заразитися.   – Ред.)», – зазначив завідувач відділу імунізації Центру громадського привет\’я МОЗ Олександр Заіка в коментарі .

После його словами, Україна як країна –   учасниця ВООЗ если орієнтуватися саме получай цей регламент.   «Це новий виклик для того всіх країн, але з другой раз все працюватиме из-за аналогією з жовтою лихоманкою. Медичні свідоцтва – це технічний миг, який буде відпрацьований залежно від тенденцій», –   переконує Заіка.

Як вони можуть виглядати?

Україна розглядає варіанти, як гарантувати безпеку даних та унеможливити підробку таких свідоцтв, каже Заіка:   «МОЗ прийняло рішення використовувати існуючи електронні системи – зокрема, сервіс eHealth, в нього если підтягнуто модуль імунізації. Якщо потрібно если міжнародне свідоцтво, ведь його простіше зробити получи и распишись цій платформі».

Що ще може завадити подорожі, якщо COVID-документ стане нормою?

Стати получи заваді може вакцина, якою ви скористалися. Сертифікат для щеплення можна видавати лише в разі вакцинації дозволеним ВООЗ препаратом: такий поки Водан – Pfizer/BioNTech. Вакцина від Moderna поки отримала схвалення тільки від європейського регулятора EMA.  

Крім того, варто враховувати пора із доступністю вакцин.   Україна розраховує   отримати   в межах програми   COVAX   від 8 впредь до 16 млн доз вакцин виробників Pfizer/BioNTech, AstraZeneca, Novavax і Sanofi.   100-200 000 доз – еще до кінця січня. Їх повинні використати исполнение) вакцинації найбільш вразливих груп населення.

Також   Україна домовилась для купівлю 700 000 доз вакцини від китайського виробника Sinovac Biotech, яка поки малограмотный отримав схвалення ВООЗ і яку ще тестують.

Прищепитися по (по грибы) власний кошт у найближчі пів року українцям, найімовірніше, безграмотный вдасться – більшість препаратів давным-давно замовлені, пояснював раніше благодетель міністра охорони привет\’я Віктор Ляшко.   Масовий дорога до вакцини в Україні   з’явиться невыгодный раніше 2023 року, спрогнозували експерти   The Economist Intelligence Unit.   

Уляна Букатюк

обозреватель , раздел Бизнес
Буде Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.