Плюс 500% за год. Илон Маск – самый богатый человек на планете. А где его деньги?

88f6774a9f207e0381c6b2bfb97f9ed7

Зaснoвник кoмпaній Tesla тa SpaceX Ілoн Мaск пoтрaпив дo дужe кoрoткoгo списку людeй, яким гріx скaржитися нa 2020-й. У рік, кoли звичний світ «вaлився», йoгo стaтки зрoсли нa 545%, a нa пoчaтку 2021 рoку Мaск стaв нaйбaгaтшoю людинoю світу зa вeрсією Bloomberg.

Вoднoчaс щoдo йoгo прoєктів дeдaлі чaстішe звучaть звинувaчeння в нaдувaнні фінaнсoвoї «бульбaшки».  

З чoгo склaдaється кaпітaл Мaскa?

Мoжливo, нaйшвидшe збaгaчeння в істoрії людствa

7 січня 2020 рoку Ілoн Мaск нeдoлaднo витaнцьoвувaв свій «тaнeць щaстя» у Китaї нa чeсть пeршиx пoстaчaнь eлeктрoкaрів Tesla Model 3, зібрaниx у Шaнxaї.  

Рівнo зa рік після цієї пoдії – 7 січня 2021 рoку – в aмeрикaнськoгo підприємця з’явився нe мeнш вагомий привід пользу кого емоцій – він піднявся получи и распишись перший щабель найбагатших людей планети у Bloomberg Billionaires Index (BBI).  

Згідно з оцінкою агентства, його статки зросли давно $188,5 млрд. После останній рік Маск додав близько $150 млрд, і це, можливо, найстрімкіше зростання багатства в історії, зазначили у Bloomberg.  

Першою публічною реакцією Ілона бери цю подію став твіт зі словами «Отже, повертаюся раньше роботи».

Та прихильників бізнесмена його поведінка маловыгодный дивує: з успіхом свого чергового проєкту пирушка завжди вкладає гроші в інші та продовжує працювати.

Уродженець Південно-Африканської Республіки Ілон Маск почав життя у новому столітті мультимільйонером завдяки проданій Compaq   миром з братом   ІТ-компанії   Zip2   у 1999 році после $308 млн. Щоб укласти угоду получи и распишись понад мільярд, Маску знадобилося менше трьох років: у 2002 році він продав еBay систему онлайн-переказів PayPal по (по грибы) $1,5 млрд, запущену ради гроші від Compaq. Отримані кошти бізнесмен вклав у три нові компанії: Tesla, SpaceX і компанію сонячної енергетики Solar City.

Саме вони та ще низка проєктів зробили Вид першим багатієм світу.

Амбітні цілі  

У травні 2017-го Ілон шокував усіх, если спрогнозував, що одного дня капіталізація Tesla перевищить Apple Inc. Тоді Apple оцінювали в $772 млрд, у 15 разів більше, ніж автопроєкт Машкера, пише FT.

«Я думаю, що бачу чіткий путь до такого результату», – сказав Маск у відповідь возьми скептичні зауваження.  

Для той момент Model 3 мала проблеми із запуском, самоуправно Маск ночував получай даху фабрики й планував обговорити можливий продаж Tesla з Apple, зізнався по своему произволу бізнесмен у грудні 2020 року. Він назвав цей період «найтемнішими век».  

Вже у 2017 році Tesla обійшла после капіталізацією Ford і General Motors та стала найдорожчою автомобільною компанією в США, пише Vox. У вересні 2020 року   Tesla отримала перше місце   у рейтингу найдорожчих автокомпаній планети.

З моменту первинного розміщення акцій у 2010 році вони зросли в ціні возьми понад 23 900%. У 2020 році компанія отримувала прибуток три квартали поспіль і майже досягла цілі Стереотип – виробити 500 000 автомобиль. Акції Tesla здорожчали держи 743%, а капіталізація перетнула позначку у $800 (це поки доля ринкової вартості Apple).

Саме успіх Tesla – ключова начало збагачення Маска –   він володіє 20% акцій.  

Різноплановий бізнес

Акції Tesla складають близько 81% багатства Ілона Личина, порахували в Business Insider. Ще близько 14% його капіталу – від компанії Space X, а 5,5% Маск отримує від інших проєктів та канава.

Що це следовать проєкти?

Світ Ілона Образина

Space X – перша приватна аерокосмічна компанія, яка 6 лютого 2018 року запустила для орбіту Марса ракету Falcon Heavy – дружно із нею полетіла Tesla Roadster з манекеном держи борту. У 2020-му Space X запустила перший приватний пілотований апарат Crew Dragon бери Міжнародну космічну станцію. Висадити людей бери Марсі SpaceX зможе давно 2026 року или навіть раніше, заявив Маск у грудні 2020 року. Також у межах SpaceХ є проєкт Starlink, после який бізнесмен планує забезпечити високошвидкісним супутниковим інтернетом усіх жителів планети.

OpenAI – Маск вважає штучний інтелект загрозою пользу кого людства, тож у 2015 році він заснував некомерційну організацію OpenAI, яка вивчає можливості таких систем.  

Boring Company – відповідь бери затори: система підземних тунелів. У травні 2020 року Boring Company завершила прокладання другого швидкісного тунелю під Лас-Вегасом. Маск анонсував розширення маршруту целых до Лос-Анджелеса.  

Читайте також: Мало-: неграмотный найгірший рік. 7 важливих інфраструктурних мегапроєктів 2020-го

Neuralink – нейроінтерфейси (системи, що дозволяють передавати інформацію в компутер\’ютерні системи, зчитуючи електричні сигнали в мозку) потрапили задолго. Ant. с сфери зацікавлень Стереотип у 2016 році. Признак Neuralink   – створити мозковий імплант, який (дать людині безпосередньо спілкуватися з ШІ. Влітку 2020-го він показав дію чипу в свинях.

Hyperloop – Маску належить ідея вакуумного поїзда к переміщення пасажирів і вантажів нате великі відстані, однак реалізацією проєкту займаються інші компанії. 8 листопада 2020 року вперше в історії відбувся успішний тестовий пуск капсули XP-2 з пасажирами держи борту.  

Робота безо зупинки

Щоб встигати приділяти часы усім проєктам, Маск працює за 80-100 годин получи и распишись тиждень та ділить свій часик на 5-хвилинні блоки, вслед за які робить кілька справ водночас, пише Business Insider. Вслед за його словами, якщо працювати у такому режимі, можна досягти річних цілей подле 40 годинах роботи всього после три-чотири місяці.  

Щопонеділка та щоп\’ятниці Ілон зазвичай працює надо SpaceX, щовівторка, щосереди та щочетверга – с целью Tesla, описує його производительность Quartz після спілкування з бізнесменом. Десь пів дня получи и распишись тиждень викроює угоду кому) роботи в некомерційному фонді з розвитку штучного інтелекту OpenAI. Неділі оформлять удома, а суботи присвячує дітям (у Машкера шестеро синів) либо працює над космічними проєктами.  

Поперед відпусток у нього теж своєрідне ставлення – він їх уникає.   

«У тиждень, если я вперше взяв відпустку, вибухнула метеор Orbital Sciences, а потім шутиха Річарда Бренсона. Из-за другу відпустку – вибухнула моя метеор. Урок, який можна винести з цього, – без- беріть відпустку», – пояснив Маск в інтерв\’ю данському каналу Dr.dk у 2015-му.  

Мільярдер помимо грошей

Попри модальность найбагатшої людини світу у 2021 році, всього кілька місяців тому Маскарон називали «найбіднішим мільярдером планети». Яко, журналісти The Wall Street Journal у травні з’ясували, що попри мільярдні статки у нього дуже бедно власних заощаджень. После цього у грудні 2019-го для те, що багатство Ілона є радше держи папері, писав Forbes.  

Коль мільярдеру довелося постати пред судом у 2018 році следовать образу дайвера (Маск назвав його педофілом), правовед винахідника повідомив, що клієнт » фінансово неліквідний»: йому бракує особистих грошей пользу кого виплат компенсацій, передає Bloomberg.

«Деякі человеки вважають, що у мене є багато грошей, – сказав Маск у подкасті інвесторці Кеті Вуд, передає Business Insider. – Насправді, це безлюдный (=малолюдный) так».

На особисте життя та розвиток компаній Маску тысячекратно доводиться позичати під застави акцій Tesla. У 2019-му бізнесмен заклав приблизно половину своїх акцій автокомпанії, стверджує Business Insider та називає його життя «мегазакредитованим». Сверху лютий 2020 року підприємець був винен банкам Morgan Stanley, Goldman Sachs та Bank of America понад $500 млн, пише WSJ. Відповідати бери запитання WSJ про власні фінанси він відмовився.  

Чому эдак? Маску належать 20% акцій Tesla, але продавати їх він приставки не- може: компанія тоді втратить довіру інвесторів. Ринок миттєво реагує получи и распишись те, що Ілон пише у своєму Твітері чи як він поводиться. Наприклад, цінні папери автокомпанії стрімко дешевшали, если Маск заявив, що викупить усі акції Tesla, покурив марихуану під дни інтерв’ю та заявив, що акції компанії переоцінені.  

Минуя це компанію Трафарет інколи називають фінансовою бульбашкою. Манером), на початку січня 2021 року фінансист Майкл Б\’юрі, який одним із перших спрогнозував кризу іпотечного кредитування у 2008 році в США, порівняв ті події з Tesla, пише Business Insider з посиланням возьми Twitter Б\’юррі. Інвестор вже видалив свій абвахта.  

Та, схоже, самого Вид це не надто хвилює. Після таких «бешкетів» у 2018 році його   позбавили посади гендиректора. Ради своєю згодою він безвыгодный отримує зарплати нате посаді – лише опціони сверху купівлю акцій Tesla по (по грибы) фіксованою ціною, якщо досягнуто поставленої мети.   У травні бізнесмен оголосив, що розпродає свої будинки, ибо не потребує матеріальної прив’язки.

Після того, як його назвали найбагатшою людиною получай планеті, Ілон розповів, що хоче витратити гроші бери благодійність. І   попросив підписників у Twitter порадити найкращі способи пожертв. Знаючи ексцентричність багатія, ті безлюдный (=малолюдный) надто йому повірили. Але чому б ні? Маск звик дивувати. Похоже, гроші його люблять. І поки йому щастить.  

Уляна Букатюк

журналист , раздел Бизнес
Когда Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.