Перевірка системи «Прозоро»

Державні компанії на сьогоднішні – найбільші замовники. Тендерні закупівля для компаній та організацій на бюджетному фінансуванні в Україні з 2016 року проходять тільки на офіційному сайті ProZorro. Система створена для запобігання корупційним діям, для збільшення конкурентності, а значить – зменшення вартості товарів та послуг, для загальнодоступного стеження за закупівлями державними підприємствами.

Перевірка системи «Прозоро»

Це електронна система, в якій можна організувати власний тендер та стати замовником або ж взяти участь у торгах як учаснику. Це зручно та дозволяє обом сторонам, не виходячи з власного кабінету, створити тендерний лот або взяти участь у торгах, розширюючи при цьому географію взаємодії.

Про те, як пройти перевірку у системі «Прозоро» обговоримо в даній статті.

Як проходить реєстрація учасників торгів в системі

В аукціонних торгах брати участь можливо будь-якій організації, але не на пряму, а через авторизовані акредитовані майданчики, які є частинами ProZorro. І замовник, і учасники (далі: Користувачі) працюють саме через них. Хороший та перевірений майданчик – це Українська універсальна біржа https://www.ueex.com.ua/ueex/sections-council/representatives-electric-power/ .

Особисті кабінети Користувачів перебувають на майданчику, де зареєстрований користувач, а він своєю чергою є точкою доступу до центральної бази системи. Такий підхід дає можливість доступу тільки перевіреним Користувачам.

Інформація, що Користувач оприлюднює у своєму особистому кабінеті, публікується на всіх акредитованих майданчиках та, зокрема, на сайті «Прозоро».

Які послуги надаються Користувачам через авторизовані майданчики

В функціональні можливості авторизованих майданчиків входить:

  • перевірка всіх даних про Користувачів;
  • надання доступу до вузла аукціону;
  • створення та оприлюднення інформації про тендерні закупівлі;
  • зберігання даних;
  • безпосереднє проведення аукціону;
  • автоматизація обміну документальними та інформаційними даними.

У більшості акредитаційних майданчиків, як, наприклад, Українська універсальна біржа, є зручна система пошуку тендерних закупівель. Такий партнер це не тільки можливість надання доступу до «Прозоро», але й завжди допоможе у ситуаціях, коли виникають питання, надасть всю необхідну інформацію для Користувача.

Інші користувачі системи, які не зареєстровані в «Прозоро» через електронні майданчики не можуть розміщувати свої дані та брати участь у торгах, але для них відкритий доступ для спостереження за ходом тендерних закупівель.

Як проходить акредитація майданчиків

В системі «Прозоро» є спеціально розроблене тестування для отримання акредитації. Всього їх чотири рівні. Для замовника підходять майданчики 1 та 3 рівня, для учасників – 2 та 4. Акредитаційний поділ базується на сумах закупівель, що вказані в ст. 3 Закону «Про тендерні закупівлі».

Для Користувачів, що будуть обирати майданчики, важливо пам’ятати, що для повноцінної роботи в системі «Прозоро» потрібно обирати платформу з двома акредитаційними рівнями.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.